Lankytinos vietos Rokiškio mieste

Paminklas "Arka"

Paminklas pastatytas 1999 m.Rokiškio miesto 500 metų jubiliejui atminti. Projekto autoriai Leonas Žuklys, Gediminas Žuklys. Elena Nijolė Bučiūtė ir Lada Markejevaitė .

Tapytų langinių gatvė

Respublikos gatvė. Namų puošybos tradicijos atgaivinimo idėjos autorius ir plenero kuratorius – Jaunimo centro Dailės skyriaus vedėjas, dailininkas, Rokiškio dailininkų klubo RODA vadovas Arūnas Augutis. Jis 2003 metais kartu su savo mokiniais ištapė pirmąsias langines Rokiškyje, Ąžuolų gatvėje nr. 2. O 2005 m. šis sumanymas buvo sudėtas į Rokiškio kultūros centro projektą (autorė – direktorė Nida Lungienė) ir 10 metų sėkmingai vykdomas.

Stendas Rokiškyje stovėjusioms sinagogoms įamžinti

Rokiškio Sinagogų gatvėje iki 1941 m. stovėjo 3 sinagogos. Dar viena sinagoga stovėjo dabartinėje Pirties gatvėje. Antrojo pasaulinio karo metais sinagogos buvo sudegintos.
Raudonoji sinagoga buvo seniausia ir didžiausia Rokiškyje, ir ji buvo žinoma kaip "Die Alte Shul" ( Senieji maldos namai), "Die Greisen Shul" ( Didieji maldos namai) ir Great Shul (didžioji mokykla). Kada ši sinagoga statyta, duomenų nėra, tačiau 1866 m. plane ji jau pažymėta.

Rokiškio Šv. apaštalo ir evangelisto Mato bažnyčios muziejus-lobynas

Rokiškio Šv.apaštalo evangelisto Mato bažnyčia yra vienas iškiliausių istorizmo laikotarpio neogotikinio stiliaus kūrinių. Joje esantis lobynas ne mažiau įspūdingas. Dažniausiai kyla klausimas iš kur visa tai bažnyčioje. Pagal pasakojimus ir rašytinę medžiagą, kuri atskleidžia grafo Reinoldo Tyzenhauzo norą, kad pas jį apsilankę svečiai vežtu dovanas ne jam, o bažnyčiai. Tai ir susidarė maždaug 150-ies kilnojamų vertybių lobys. Dažnai mintis nukrypsta į materialią vertę, bet čia daugiau negu materialus dalykai, tai kultūrinio ir pasaulinio lygio vertybių pėdsakai Lietuvoje.

Rokiškio Šv. apaštalo ir evangelisto Mato bažnyčia

Bažnyčios statyba vyko 1866-1885 metais. Pirmasis architektūrinis projektas buvo parengtas Frydricho Gustavo fon Šachto, o vėliau tobulinamas austrų architekto Georgo Vernerio. Pasakojama, kad šventovės statyba kainavusi daugiau kaip milijoną carinių aukso rublių. Bažnyčios fundatorius buvo grafas Reinoldas Tyzenhauzas, tačiau 1880 metais jam mirus, darbus tęsė ir užbaigė jo sesuo Marija Tyzenhauzaitė - Pšezdziecka.

Puslapiai